Kalprotektyna oznaczana w kale ! (choroby jelit-nowość)

Bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, zaparcia, nieświeży oddech - nie lekceważ takich objawów  zapytaj w laboratorium o możliwość zbadania kalprotektyny !

   KALPROTEKTYNA  ->  to przełom w diagnozowaniu i monitorowaniu chorób zapalnych przewodu pokarmowego a w szczególności jelit. Tam gdzie stan zapalny, tam komórki stanu zapalnego, tam kalprotektyna!       

  Kalprotektyna - jest to białko wytwarzane przez komórki stanu zpalnego czyli: granulocyty, monocyty, eozynofile, makrofagi - w odpowiedzi na toczący się proces chorobowy. 

Użyteczność kliniczna to: 

  • różnicowanie Nieswoistych Zapaleń Jelit np. Choroba Leśniowskiego Crohna, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego od podobnego w obrazie klinicznym Zespołu Jelita Drażliwego 
  • ocena aktywności i ryzyka zaostrzenia w chorobach zapalnych jelit oraz monitorowania leczenia
  • może mieć decydujące znaczenie przy wstępnej kwalifikacji pacjenta do badania endoskopowego ( np. gastroskopia, kolonoskopia).

Zalety pomiaru kalprotektyny:

  •  wysoce specyficzny marker  stanu zapalnego jelit 
  •  podwyższenie poziomu kalprotektyny często wyprzedza wystąpienie objawów
  • regularne badanie pozwala zapobiegać zaognieniom choroby
  • nieinwazyjne, bezbolesne  badanie  pierwszego rzutu chorób jelit

Niskie stężenie kalprotektyny w kale wyklucza procesy chorobowe jelit na tle zapalnym,  zmianę dalszej diagnostyki leczenia i często rezygnację z badań inwazyjnych np. kolonoskopii.

Do badania przynosimy kał objętości orzecha laskowego, tak jak na badanie w kierunku pasożytów. Kał pobieramy nie wody sedesu, a z czystego suchego pojemnika (nocnika) lub przygotowanego wcześniej czystego papieru.

Wynik badania w ten sam dzień. Cena badania: 38 zł.

Witamina D3 - witamina życia ! (kości, skóra,odporność..)

Zdrowy wygląd, zdrowe kości, sprawny układ odponościowy. . . to wszystko zawdzięczamy witaminie D3.

Odpowiednia dieta,  ekspozycja na słońce, zdrowa wątroba i nerki, napewno zapewnią nam odpowiedni jej poziom. Takie warunki możemy zapewnić sobie w lecie czy na wiosnę,  lecz późną jesienią czy zimą jest to niemożliwe. Dlatego nasz organizm w tym czasie wymaga suplementacji. Przed rozpoczęciem suplementacji warto sprawdzić faktyczny poziom witaminy, gdyż jej niedobór jak i nadmiar są niekorzystne dla organizmu. Witaminę D3 warto suplementować w połączeniu z witaminą K2 (aktywuje białka do wiązania Ca) -> wtedy wapń (Ca++) jest dobrze przyswajalny w remodelingu kostnym tworząc mocną strukturę kości

W Polsce w klimacie umiarkowanym ok. 70-75 % ludności ma zaniżoną witaminę D3  (pełny opis na stronie startowej).

Badanie można wykonać codziennie w laboratorium Cito-Lab.

Wynik badania w ten sam dzień.  Cena 53 zł.

Cholesterol czy homocysteina ? .. warto wiedzieć

Bardzo wielu pacjentów ma całkowicie czyste naczynia krwionośne, pomimo bardzo wysokiego poziomu cholesterolu, inni – mają bardzo mocno zapchane pomimo tego, że cholesterol mają w granicach normy. Rozwiązanie tej zagadki jest bardzo proste, wręcz banalne – to nie ilość cholesterolu jest największym czynnikiem ryzyka, ale to, czy będzie on w stanie przylepić się do ścianki naczynia krwionośnego...

Dopóki podwyższony poziom homocysteiny nie wywoła uszkodzeń naczynia krwionośnego, cholesterol nie zacznie się do nich przylepiać.
W zasadzie każdy pacjent powinien mieć rutynowo przeprowadzaną kontrolę poziomu homocysteiny …

Z powodu zbyt dużej ilości homocysteiny cierpi tak naprawdę cały organizm. To wróg numer 1 naszego serca i naczyń krwionośnych.

Badanie poziomu homocysteiny jest jednym z najdokładniejszych wskaźników stanu zdrowia i funkcji naszych naczyń


Jakie jeszcze ryzyko niesie ze sobą podwyższony poziom homocysteiny?

- wysoka homocysteina przede wszystkim uszkadza kości. Osoby z wysokim poziomem są kilka razy bardziej narażone na ryzyko złamania, niż te z niższym.
-  brdzo mocno zwiększa ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Podejrzewa się, że jest jednym z czynników – a może nawet główną przyczyną – rozwoju schizofrenii. 
- obniżenie jej poziomu znacznie zmniejsza ryzyko wylewu krwi do mózgu.

Co trzeci człowiek, a w podeszłym wieku dwie trzecie populacji ma bardzo wysoki, wymagający obniżenia poziom homocysteiny. Cena 36 zł.

ALERGIA - wszystkie alergeny w jednym teście !

   TEST FABER - najnowsza generacja testów dignostycznych w nanotechnologii.  NOWOŚĆ !

We wszystkich chorobach alergicznych takich jak: astma,  nieżyt nosa,  pokrzywka, egzema, anafilaksja, zapalenie spojówek, zaburzenia żołądkowo-jelitowe - istotne jest poznanie przyczyny alergii.

  TEST FABER - zalecany jest do badań przesiewowych i wczesnej diagnostyki - zwłaszcza u pacjentów z historią chorób alergicznych w rodzinie lub u pacjentów u których całkowity poziom immunoglobuliny IgE jest powyżej normy. Analiza wyników testów wykonywana jest przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych,  oparta na doświadczeniu alergologów molekularnych z Centrum Alergologii Molekularnej CAAM we Włoszech.

Test Faber na tle innych testów obecnych na rynku:

  • najbardziej zaawansowane narzędzie diagnostyczne
  • kompletne (244 alergenów w jednym teście)
  • dokładne i czułe ( wykrywa najmniejsze stężenia alergenów)

Oznaczane w teście molekuły i wyciągi alergenowe: marker CCD (3 oznaczenia), pasożyty (5 oz.),  jady owadów (5),  mięsa (6),  insekty (7),  pyłki traw (8),  pyłki chwastów (8),  latex (10),  roztocza (10), mikroorganizmy (11),  mleko (12),  warzywa (13),  pyłki drzew (13), jaja i mięso ptaków (15),  ryby, owoce morza, mięczaki (17),  naskórki i białka zwierzęce (24), owoce (31), orzechy, ziarna, rośliny strączkowe (46).

   TEST FABER może być wykonywany w każdym wieku, od niemowląt do starszych osób. Do badania potrzebna jest niewielka ilość krwi, nie trzeba odstawiać leków nawet przeciwalergicznych. W przeciwnieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysków).

Wynik obiera drogą ON-LINE laboratorium, pacjent ewentualnie lekarz, jeżeli wskaże go pacjent. Każdy otrzyma indiwidualną interpretację własnego, wykonanego testu na stronie: www.caam-allergy.com/pl/login.

Aby dowiedzieć się więcej o testach: www.fabertest.pl  

Pobranie krwi 7,00-10,00 Laboratorium Cito-lab w Sandomierzu, w Gorzycach i Tarnobrzegu.

Koszt całkowity wykonania TESTU FABER: 1 800,00 zł. Czas oczekiwania na wynik ok. 3 tygodnie.

 

Sandomierz

ul. Mickiewicza 52

tel./fax:   15 832 72 08                                    tel.:  511 100 054                       511 100 053

   infor. w godz. 9:00-15:00                 

kierownik laboratorium
Janina Czwarno
tel.: 501 630 036

dział handlowy
tel.: 888 095 411

 


Laboratorium Medyczne
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (pacjenci)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (administracja)

Tarnobrzeg

ul. Wyspiańskiego 3

tel.: 15 822 33 60

 

Gorzyce

ul. Piłsudskiego 17

tel.: 15 836 11 05

 


(C) 1983 - 2024

NZOZ Laboratorium Medyczne CITO-LAB J.A.A. Czwarno Sp. J. | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka cookies