Ogłoszenie o pracę !

 Zatrudnię osobę (wiek ok. 30 - 40 - 50 lat) pielęgniarkę lub diagnostę laboratoryjnego do pobierania krwi w laboratorium Cito-Lab w Sandomierzu. Godziny pobrań 7,00-10,00 codziennie lub 3x w tygodniu. Praca na umowę,  kontrakt, umowa/zlecenie lub inna forma prawna. Kontakt: 501 63 00 36. Dla diagnosty możliwość odbycia stażu i praca w pełnym wymiarze.

ALERGIA - wykryj przyczynę alergii ... jednym testem !

   TEST FABER - najnowsza generacja testów dignostycznych w nanotechnologii.  NOWOŚĆ !

We wszystkich chorobach alergicznych takich jak: astma,  nieżyt nosa,  pokrzywka, egzema, anafilaksja, zapalenie spojówek, zaburzenia żołądkowo-jelitowe - istotne jest poznanie przyczyny alergii.

  TEST FABER - zalecany jest do badań przesiewowych i wczesnej diagnostyki - zwłaszcza u pacjentów z historią chorób alergicznych w rodzinie lub u pacjentów u których całkowity poziom immunoglobuliny IgE jest powyżej normy. Analiza wyników testów wykonywana jest przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych,  oparta na doświadczeniu alergologów molekularnych z Centrum Alergologii Molekularnej CAAM we Włoszech.

Test Faber na tle innych testów obecnych na rynku:

  • najbardziej zaawansowane narzędzie diagnostyczne
  • kompletne (244 alergenów w jednym teście)
  • dokładne i czułe ( wykrywa najmniejsze stężenia alergenów)

Oznaczane w teście molekuły i wyciągi alergenowe: marker CCD (3 oznaczenia), pasożyty (5 oz.),  jady owadów (5),  mięsa (6),  insekty (7),  pyłki traw (8),  pyłki chwastów (8),  latex (10),  roztocza (10), mikroorganizmy (11),  mleko (12),  warzywa (13),  pyłki drzew (13), jaja i mięso ptaków (15),  ryby, owoce morza, mięczaki (17),  naskórki i białka zwierzęce (24), owoce (31), orzechy, ziarna, rośliny strączkowe (46).

   TEST FABER może być wykonywany w każdym wieku, od niemowląt do starszych osób. Do badania potrzebna jest niewielka ilość krwi, nie trzeba odstawiać leków nawet przeciwalergicznych. W przeciwnieństwie do testów skórnych, można go wykonać nawet pomimo rozległego zapalenia skóry (np. pokrzywki, wyprysków).

Wynik obiera drogą ON-LINE laboratorium, pacjent ewentualnie lekarz, jeżeli wskaże go pacjent. Każdy otrzyma indiwidualną interpretację własnego, wykonanego testu na stronie: www.caam-allergy.com/pl/login.

Aby dowiedzieć się więcej o testach: www.fabertest.pl  

Pobranie krwi 7,00-10,00 Laboratorium Cito-lab w Sandomierzu, w Gorzycach i Tarnobrzegu.

Koszt całkowity wykonania TESTU FABER: 1 800,00 zł. Czas oczekiwania na wynik ok. 3 tygodnie.

 

Kalprotektyna oznaczana w kale ! (choroby jelit-nowość)

Bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, zaparcia, nieświeży oddech - nie lekceważ takich objawów  zapytaj w laboratorium o możliwość zbadania kalprotektyny !

   KALPROTEKTYNA  ->  to przełom w diagnozowaniu i monitorowaniu chorób zapalnych przewodu pokarmowego a w szczególności jelit. Tam gdzie stan zapalny, tam komórki stanu zapalnego, tam kalprotektyna!       

  Kalprotektyna - jest to białko wytwarzane przez komórki stanu zpalnego czyli: granulocyty, monocyty, eozynofile, mkrofagi - w odpowiedzi na toczący się proces chorobowy. 

Użyteczność kliniczna to: 

  • różnicowanie Nieswoistych Zapaleń Jelit np. Choroba Leśniowskiego Crohna, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego od podobnego w obrazie klinicznym Zespołu Jelita Drażliwego 
  • ocena aktywności i ryzyka zaostrzenia w chorobach zapalnych jelit oraz monitorowania leczenia
  • może mieć decydujące znaczenie przy wstępnej kwalifikacji pacjenta do badania endoskopowego ( np. gastroskopia, kolonoskopia).

Zalety pomiaru kalprotektyny:

  •  wysoce specyficzny marker  stanu zapalnego jelit 
  •  podwyższenie poziomu kalprotektyny często wyprzedza wystąpienie objawów
  • regularne badanie pozwala zapobiegać zaognieniom choroby
  • nieinwazyjne, bezbolesne  badanie  pierwszego rzutu chorób jelit

Niskie stężenie kalprotektyny w kale wyklucza procesy chorobowe jelit na tle zapalnym,  zmianę dalszej diagnostyki leczenia i często rezygnację z badań inwazyjnych np. kolonoskopii.

Do badania przynosimy kał objętości orzecha laskowego, tak jak na badanie w kierunku pasożytów. Kał pobieramy nie wody sedesu, a z czystego suchego pojemnika (nocnika) lub przygotowanego wcześniej czystego papieru.

Wynik badania w ten sam dzień. Cena 38 zł.

Witamina D3 - witamina życia !

Zdrowy wygląd, zdrowe kości, sprawny układ odponościowy. . . to wszystko zawdzięczamy witaminie D3.

Odpowiednia dieta,  ekspozycja na słońce, zdrowa wątroba i nerki, napewno zapewnią nam odpowiedni jej poziom. Takie warunki możemy zapewnić sobie w lecie czy na wiosnę,  lecz późną jesienią czy zimą jest to niemożliwe. Dlatego nasz organizm w tym czasie wymaga suplementacji. Przed rozpoczęciem suplementacji warto sprawdzić faktyczny poziom witaminy, gdyż jej niedobór jak i nadmiar są niekorzystne dla organizmu.

W Polsce w klimacie umiarkowanym ok. 70-75 % ludności ma zaniżoną witaminę D3  (pełny opis na stronie startowej).

Badanie można wykonać codziennie w laboratorium Cito-Lab.

Wynik badania w ten sam dzień.  Cena 46 zł.

Cytologia cienkowarstwowa - LBC- rekomendowana !

Zrób badanie w kierunku raka szyjki macicy, wcześniejsze wykrycie może uratować ci życie !

W Polsce co roku umiera ok. 2 000 kobiet z powodu późno wykrytego raka szyjki macicy. Jest to druga co do częstości występowania choroba nowotworowa u kobiet w wieku 15-45 lat.

Polskie Towarzystwo Patologów  popiera światowy trend wprowadzenia cytologii cienkowarstwowej na podłożu płynnym, jako rekomendowane badanie przesiewowe w kierunku wykrycia raka szyjki macicy. Badania kliniczne potwierdzają że cytologia cienkowarstwowa jest bardziej czuła i znacznie dokładniejsza niż cytologia tradycyjna. Metoda ta znacznie podnosi jakość preparatów a co za tym idzie dokładniejszą ocenę patomorfologa. Badania przesiewowe u kobiet  (zalecany wiek 20-60) i  wczesne wykrycie zmian nowotworowych, może wpłynąć na dalszy proces leczenia, dając  znacznie większą szansę na całkowite wyleczenie.  Metoda ta umożliwia jednoczesne wykonanie z tej samej próbki badania w kierunku infekcji HPV (14 typów onkogennych wirusa), sprawcy w znacznym stopniu raka szyjki macicy.  

Jak wykonać cytologię cienkowarstwową ?

Zgłoś się do laboratorium Cito-Lab w celu otrzymania zestawu (pojemniczek z płynem konserwującym komórki + szczoteczka cytologiczna) oraz procedurę jak  przygotować się do badania. Wymaz  pobiera lekarz ginekolog lub przeszkolona pielęgniarka położna. Pobraną próbkę należy dostarczyć do laboratorium Cito-Lab. Cena 60 zł.

Cholesterol czy homocysteina ?

Bardzo wielu pacjentów ma całkowicie czyste naczynia krwionośne, pomimo bardzo wysokiego poziomu cholesterolu, inni – mają bardzo mocno zapchane pomimo tego, że cholesterol mają w granicach normy. Rozwiązanie tej zagadki jest bardzo proste, wręcz banalne – to nie ilość cholesterolu jest największym czynnikiem ryzyka, ale to, czy będzie on w stanie przylepić się do ścianki naczynia krwionośnego...

Dopóki podwyższony poziom homocysteiny nie wywoła uszkodzeń naczynia krwionośnego, cholesterol nie zacznie się do nich przylepiać.
W zasadzie każdy pacjent powinien mieć rutynowo przeprowadzaną kontrolę poziomu homocysteiny …

Z powodu zbyt dużej ilości homocysteiny cierpi tak naprawdę cały organizm. To wróg numer 1 naszego serca i naczyń krwionośnych.

Badanie poziomu homocysteiny jest jednym z najdokładniejszych wskaźników stanu zdrowia i funkcji naszych naczyń


Jakie jeszcze ryzyko niesie ze sobą podwyższony poziom homocysteiny?

- wysoka homocysteina przede wszystkim uszkadza kości. Osoby z wysokim poziomem są kilka razy bardziej narażone na ryzyko złamania, niż te z niższym.
-  brdzo mocno zwiększa ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Podejrzewa się, że jest jednym z czynników – a może nawet główną przyczyną – rozwoju schizofrenii. 
- obniżenie jej poziomu znacznie zmniejsza ryzyko wylewu krwi do mózgu.

Co trzeci człowiek, a w podeszłym wieku dwie trzecie populacji ma bardzo wysoki, wymagający obniżenia poziom homocysteiny. Cena 36 zł.

Badanie kleszcza w kierunku Boreliozy - nowość !

 Borelioza to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób odkleszczowych, wywoływana przez bakterię rodzaju Borrelia (krętka), przenoszona przez stawonogi a głównie przez kleszcze. Bakteria Borelia żyje w układzie pokarmowym kleszczy jest przekazywana na zwierzęta i ludzi poprzez ugryzienie kleszcza. Po 12 godz od ukąszenia kleszcza bakterie są przekazywane przez ślinianki do rany a najwyższy poziom stężenia Borelii zostaje osiągnięty po ok. 72  godzinach. 

Diagnostyka i terapia Boreliozy mogą być często bardzo skąplikowane. Objawy występują dopiero po kilku miesiącach a rumień powstały po ukąszeniu nie zawsze zwiastuje początek Boreliozy,  dlatego  tak ważna jest wczesna diagnostyka.  Zamiast czekać na objawy kliniczne, na powstanie przeciwciał (IgM), drogie badania PCR ( szukanie materiału genetycznego borelii) - można przebadać Kleszcza wyjętego z miejsca ukąszenia. Obecne w kleszczu antygeny Boreli w szybki sposób można wykryć  i w przypadku pozytywnego wyniku podjąć od razu leczenie.

Test powinien być wykonany jak najszybciej od momentu wyjęcia kleszcza lub przechowywany do 48 godz w chłodzie i  w szczelnym pojemniku (ryzyko odwodnienia kleszcza). Zalecane jest usunięcie całego kleszcza, łącznie z główką, dlatego należy zadbać o jego profesjonalne usunięcie i zabezpieczenie rany.

 Dostarczyć do laboratorium, wynik w ten sam dzień. Cena 55 zł.

Sandomierz

ul. Wiejska 3

tel./fax: 15 832 72 08
tel.: 511 100 053
tel.: 511 100 054

kierownik laboratorium
Janina Czwarno
tel.: 501 630 036

dział handlowy
tel.: 888 095 411

 


Laboratorium Analiz Lekarskich
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tarnobrzeg

ul. Wyspiańskiego 3

tel.: 15 822 33 60

Gorzyce

ul. Piłsudskiego 17

tel.: 15 836 11 05


(C) 1983 - 2018

Cito-Lab Laboratorium Analiz Lekarskich | realizacja medox.pl | Polityka cookies